Toggle Menu

שוכרים דירה בבניין שעובר תמ”א? זה ישתלם לכם!

< חזרה לדף מידע מקצועי

הבניין שלכם עובר תמ”א 38/1 כחלק מההתחדשות העירונית, ובתור שוכרים דירה אתם בטח חושבים שעדיף לעבור

דירה ולהימנע מתקופת הבנייה. הרי דירה שכורה זה לא חתונה קתולית אז רגע לפני שאתם מתחילים לחפש דירות

שווה לעצור ולחשוב פעמיים. בסוף זה ישתלם. קראו ותדעו למה

 

טלפון מבעל הדירה. הוא מכריז בהתרגשות שבקרוב יעבור הבניין  תמ”א 38 , ואתם לא כל-כך יודעים איך להגיב ומה בכלל יוצא לכם מזה. בכל זאת, אתם רק שוכרים את הדירה והיא לא שלכם בטאבו. אז נכון – אתם אולי לא בעלי הדירה בפועל, אבל אתם עדיין גרים בה כבר שנה, שנתיים ואולי הרבה יותר. למה שלא תיהנו מדירה משופצת ומבניין משודרג, וכל זה בלי שבכלל תצטרכו להשתתף בעלויות (שנופלות כמובן על המשכיר).

 

אז למה תמ”א טוב גם לשוכרים? שדרוג חיצוני של הבניין

אם עד היום התגוררתם בבניין מתקלף ושילמתם שכר דירה בעבור חדר מדרגות סדוק וישן, בקרוב הכול הולך להשתנות. העבודות במסגרת התמ”א כוללות שיפור החזות החיצונית של המבנה, ולרוב גם עבודות גינון שנותנות את נגיעה של יופי לכניסה הראשית. גם דלת הכניסה תוחלף בחדשה, ולרוב יתווספו גם אינטרקום מתקדם ותיבות דואר חדשות. אז נכון – במשך תקופה יקבלו את פניכם הפיגומים, אך בהמשך מה שתראו יהיה הרבה יותר נעים לעין! פתאום הבניין שלכם יהפוך להיות הכי שווה ברחוב.

 

הוספת מעלית

ברוב הבניינים הישנים אין מעלית, אלא גרם מדרגות, וזו כנראה המציאות גם בבניין שלכם. אולי כבר התרגלתם ושמחתם על ההזדמנות לעשות קצת כושר, אבל אין ספק שמדובר באי-נוחות כשצריך להעלות קניות מהסופר, עגלת תינוק וכדומה. תחשבו כמה נוח יהיה עם מעלית, שתותקן בבניין שלכם כחלק מהתמ”א. זה בהחלט שדרוג משמעותי שקשה להתעלם ממנו, ושאולי תתקשו למצוא בבניינים אחרים בשוק השכירות. דרך אגב, אם כבר יש בבניין מעלית היא תוחלף ותשודרג – אז בטוח לא תצאו בידיים ריקות.

 

הגנה טובה יותר

רעידות האדמה בישראל עלו לכותרות, ושוב התברר שמרבית המבנים בארץ לא יעמדו בפני רעידה קשה באמת. לשמחתכם, הבניין שבו אתם שוכרים דירה מקבל את החיזוק הדרוש בפני רעשי אדמה, ואתם יכולים להיות רגועים (גם אם נדמה שכיום אתם הרחק מהאזורים המועדים לפורענות). חיזוק המבנה בתמ”א מחייב גם הוספת ממ”ד לכל דירה, שמשמש כחדר לכל דבר, וזו עוד תוספת לשמירה על ביטחונכם האישי.

 

וזה הזמן להציץ בחוזה השכירות שלכם…

החלטתם להישאר בדירה וליהנות מפירות התמ”א. החלטה חכמה! לא הייתם צריכים להחליף את אזור המגורים, חסכתם הרבה כסף על הובלה ואפילו התווספו לדירה חדר נוסף (הממ”ד) ואולי גם מרפסת ומחסן (בהתאם למה שנקבע בפרויקט). עכשיו רק כדאי לוודא שיש התייחסות לתמ”א בחוזה השכירות, באופן שיבטיח לכם עלייה מתונה בשכר הדירה או שום עלייה כלל לאחר סיום הפרויקט – וזאת לפי המו”מ שתנהלו עם בעל הנכס. כשוכרים חדשים או ותיקים אתם יודעים כמה חשוב לעגן את זכויותיכם אל מול המשכיר.

 

עכשיו כבר ברור: תמ”א הוא עסק משתלם גם לשוכרים, רק צריך קצת סבלנות ואורך רוח. בסוף כל הצדדים יצאו מנצחים, ואתם תיכנסו לבניין יפה יותר ובטוח יותר.

החברה לחיזוק מבנים

צור קשר
close slider


מלא/י את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם: