Toggle Menu

תמ”א 38 – איך עושים מזה כסף?

< חזרה לדף מידע מקצועי

פוטנציאל השבחה לתשואה גבוהה: ככה תשקיעו נכון בתמ”א 38

 

איך עושים כסף בהתחדשות עירונית? החלטנו לספר לכם כמה דברים שפשוט חשוב לדעת לפני שתבצעו עסקת רכישה של נכס בבניין ישן שעתיד לעבור שיפוץ. כבר נוכל לספר לכם שזה משתלם! בעיקר אם היזם הוא יזם מנוסה שפועל באזור תוכלו להגיע אל פוטנציאל השבחה של הנכס.

 

ההזדמנות הטמונה בתמ”א 38

 

אחת ההשקעות המדוברות ביותר בתחום הנדל”ן היא רכישת דירה בבניין שמיועד לתמ”א 38, בגלל פוטנציאל ההשבחה הדרמטי. אם קניתם דירה בשווי של כ- 40 אלף שקלים למ”ר, לרוב אחרי כמה שנים של קבלת היתרים ותוכניות, דירות במסגרת פרויקט תמ”א 38 מקבלות תוספות של כ- 20 מ”ר, מרפסת שמש וחניה – התוספת הזו לבדה יחד עם שווי הדירה הישן שווים לכם כסף.

אבל לא רק הרחבת הנכס גורמת למחיר הדירה לזנק. הבניין עצמו גם עובר מתיחת פנים, ומושבח מעצם היותו חלק מפרויקט חידוש הבניין ו/ או השכונה. השדרוג הופך אותו מבניין ישן ורעוע לבניין משופץ עם מערכות חדישות ומודרניות שתורמות לאיכות החיים. לכן, שווי כל מ”ר בדירה שלכם יהיה שווה הרבה יותר בסיום הפרויקט, בהשוואה למחיר ההתחלתי ששילמתם עליה.

 

דוגמאות מהשטח: תמ”א 38 בתל אביב

 

החברה לחיזוק מבנים נחשבת לשחקן דומיננטי בהתחדשות העירונית באזור המרכז ובתל אביב בפרט. ניתן לראות זינוק מחירים מטורף בשווי הנכסים שבהן היא ביצעה תמ”א 38 בתל אביב.

לדוגמה, בפרויקט שהחברה לחיזוק מבנים מבצעת ברחוב ברנדייס בתל אביב נרכשה לפני שנה דירה של 85 מ”ר, שבסיום הפרויקט תהפוך לדירה בגודל של 110 מ”ר, עם חניה ומרפסת שמש. הדירה נרכשה בעלות של כ- 3 מיליון ₪. דירה דומה בקומה החמישית בפרויקט עצמו נמכרת כיום במחיר של יותר מ- 5 מיליון. עוד דוגמה טובה הוא פרויקט שהחברה מבצעת ברחוב פיכמן בעיר: דירה שנרכשה ב- 2 מיליון ₪, ממש לפני החתימה על הסכם התמ”א 38, שווה כבר היום, בזמן ביצוע הפרויקט, יותר מ- 3 מיליון. השווי שלה צפוי עוד לעלות בסיום הפרויקט.

 

 

אין סיכוי בלי סיכון – פוטנציאל ההשבחה בתמ”א 38

 

נשאלת השאלה האם כדאי לרוץ לקנות דירות במסגרת תמ”א 38? התשובה היא לאו דווקא, כי פוטנציאל ההשבחה משתנה מדירה לדירה. קניית דירה היא לא עניין של מה בכך, בין אם אתם מתכננים לגור בה ובין אם אתם מעוניינים לרכוש אותה לצורכי השבחה. לכן, לפני שתמהרו לקנות דירה בבניין ישן שאתם חושבים שיש לו פוטנציאל השבחה – חשוב לנקוט בצעדים המתאימים.

למשל, כדי לגלות מהן הדירות הנכונות ובעלות פוטנציאל ההשבחה הגבוה ביותר, הצעד הכי חכם שתוכלו לעשות הוא לדבר עם יזם, מומלץ לפנות ליזם רציני ומנוסה שפועל באזור ולקבל חוות דעת ראשונית. כל יזם כזה ישמח לתת לכם את השירות הזה ללא עלות. אם קיים יזם שכבר חתם על הסכם תמ”א 38 בבניין בו אתם מעוניינים לרכוש נכס, כדאי ליצור איתו קשר ולבדוק את לוחות הזמנים, ואת פוטנציאל ההשבחה לדירה הספציפית בבניין. במידה ואין יזם אתם יכולים לפנות לאנשי מקצוע בתחום שיבצעו עבורכם אנליזה לבדיקת הפוטנציאל.

 

השקעה בדירות ישנות – באזורי ביקוש בלבד

 

ברגע שיש פוטנציאל לתמ”א 38 מכל סוג, בעיקר באזורי הביקוש, העסקה יכולה להיות דיל אטרקטיבי במיוחד בשבילכם. לא מעט אנשים קונים דירות בבניינים שיש להם פוטנציאל השבחה במסגרת התחדשות עירונית, דואגים שהפרויקט יתקדם ומוכרים את הדירה מיד לאחר מכן. בתחום הנדל”ן, ובמיוחד באזורי הביקוש, זו השקעה בעלת פוטנציאל לתשואות גבוהות ביותר. הבחירה ביזם מנוסה הפועל בתחום כבר שנים מבטיחה לכם שהפרויקט אכן יתבצע ללא עיכובים מול הרשות, מול הקבלן וכמובן ביצוע הפרויקט בפועל יהיה על הצד הטוב ביותר.

החברה לחיזוק מבנים

צור קשר
close slider


מלא/י את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם: