Toggle Menu

חוק מספר 1 בתמ”א 38

< חזרה לדף מידע מקצועי

בחרו יזם שהשלים לפחות 3 פרויקטים בעיר שלכם!

פרויקט תמ”א הוא עסק ארוך, מורכב ויקר. כדי למנוע טעויות גורליות, חשוב לבחור ביזם הנכון שינהל ויוביל את הפרויקט. יזם עם 3 פרויקטים מושלמים בארסנל הוא כזה שאפשר ורצוי להתקדם איתו – וזה למה.

 

כשהיזם טוב, הכול טוב

 

דמיינו לרגע שאתם בנתב”ג, עומדים לעלות לטיסה. ברגע שאתם ממריאים עם טייס מקצוען, שכבר הטיס בהצלחה כמה וכמה מטוסים בחיים, אתם ישנים יותר בשקט. מרגישים שאתם בידיים טובות. במיוחד אם מדובר בטייס שמכיר את הקו כמו את כף ידו וטס למשל כבר עשרות פעמים מתל-אביב לניו-יורק.

 

ככה הדברים עובדים גם בפרויקט תמ”א 38. על הקברניט, ובמקרה שלנו היזם, להגיע עם ניסיון מוכח, כדי שהפרויקט “ינחת” בשלום. הוא חייב לצבור קילומטראז’ בעיר מגוריכם, וזה לא משנה אם הפגין יכולות בערים אחרות. הרי הכול מוטל על כתפיו, ובעיקר הכסף שלכם.

 

יזם תמ”א מנוסה

 

אם היזם אכלס 3 פרויקטים ומעלה בעיר שלכם זה אומר מספר דברים.

 

היזם מכיר את גלגלי המערכת בעירייה

 

השלבים השונים בפרויקט התמ”א דורשים אישורים מהעירייה הרלוונטית, שבלעדיהם אי אפשר להתקדם. לכן, התנהלות שוטפת מול העירייה היא חלק בלתי נפרד מהעניין.

יזם שביצע ואכלס יותר מ-3 פרויקטים של תמ”א בעיר אחת, כבר מכיר מקרוב את אנשי המפתח בעירייה, שבידם הכוח לקדם את הפרויקט. מכיר את המבנה הארגוני בעירייה ויודע לאיזו מחלקה צריך לפנות בנושא כזה או אחר. מודע היטב לקצב העבודה ולכל מיני אילוצים תכנוניים שנהוגים באותה עירייה.

המשמעות פשוטה: ההתנהלות מהירה יותר. לוחות הזמנים ברורים יותר. פשוט לדעת למה לצפות, ויש הרבה פחות הפתעות בדרך. לעומת זאת, יזם שמרים פרויקט ראשון בעיר רק עכשיו לומד להבין מי נגד מי – ואתם ממש לא רוצים לתת ליזם מתחיל “להתגלח” על חשבון הזמן, הכסף ושלוות הנפש שלכם.

 

היזם יודע איך לבנות בעיר

 

כל עיר ותנאי השטח שלה, המשפיעים על אופן הבנייה, חומרי הגלם ועוד אלמנטים שעלולים לנפח את העלויות. אלו דברים שאפשר לחזות מראש, כשיודעים עם מה מתמודדים. כדי להמחיש את חשיבות העניין, ניקח לדוגמה את תל-אביב: מי התהום בה רדודים יחסית, מה שמצריך עלויות ביסוס גבוהות פי 4 ואפילו פי 5 לעומת ערים אחרות. זהו פרט משמעותי מאוד עם השלכות עצומות.

 

יזם שלא ייקח את האילוצים האלו בחשבון, עלול “להיתקע” באמצע בגלל חישוב כלכלי לא נכון. המשמעות היא הפסד של עד מיליון ש”ח לכל דירה! עוד לא דיברנו על הסיכונים הבטיחותיים. לעומת זאת, יזם שכבר בנה בתל-אביב ומכיר את תנאי השטח, יצליח להתגבר בקלות על מוקשים סביבתיים שכאלה ולתכנן בצורה נכונה את הפרויקטים בעיר.

 

היזם מציג תוצאות בשטח

 

3 פרויקטים שהושלמו, הם במילים אחרות 3 בניינים משופצים ומאוכלסים ברחבי העיר שלכם. תוכלו בכל רגע נתון להגיע לאחד מהבניינים של היזם ולבחון אותם בעצמכם. אין טוב ממראה עיניים. לא צריך ללכת רחוק, כי הבניינים נמצאים מעבר לפינה. ככה אין סיבה להתבסס על דעות או ביקורות של אנשים זרים. אתם רואים, אתם מתרשמים, אתם מחליטים.

 

היזם זכה לאמון הדיירים

 

בחישוב גס, ב-3 פרויקטים מתגוררים עשרות בעלי דירות ומאות דיירים בסה”כ. מדובר בכמות לא מבוטלת של אנשים, שנתנו ביזם את אמונם והחליטו לצאת אתו לדרך. אנשים בדיוק כמוכם, שגרים בעיר שלכם ואולי אפילו בבניין ליד. אם מדברים על חכמת ההמונים, אין דוגמה טובה מזו. כנראה שעשרות בעלי דירות יודעים מה טוב להם.

 

מחפשים יזם עם קבלות? מצאתם!

 

החברה לחיזוק מבנים ממקדת את פעילותה באזורים המבוקשים ביותר בישראל. באזור המרכז: תל-אביב, רמת-גן וגבעתיים. באזור השרון: רעננה, הרצליה ורמת השרון. ההתמחות באזורים אלה מאפשרת לה להכיר אותם היטב, על כל המשתמע מכך, ולהשלים עוד ועוד פרויקטים יוקרתיים, שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

החברה לחיזוק מבנים

צור קשר
close slider


מלא/י את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם: